adnan tanrıverdi

SADAT ve Adnan Tanrıverdi

Türk Siyaseti Yayınlayan:

Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, gördüğünü üzere askerden daha çok bir din hocasına benzer bir tipi var. Tam AKP’nin istediği asker tipi. SADAT diye askeri savunma üzerine bir şirketi var. Yurt dışında diğer ülkelere askeri eğitim hizmeti verme görevi sadece TSK’ya ait olmasına rağmen, bu zatı-ı muhterem Mısır, Libya ve Tunus’da askeri eğitim vermek için AKP hükümetinden izin aldı. SADAT ve Adnan Tanrıverdi bu ülkelerinin ordularına askeri eğitim verecek. Emekli subaylara 5.000 $ maaş vererek işe alıyor. Bu para nereden bulunuyor, bilgisi yok.
AKP resmen yasadışı bir ordu kuruyor, kendi ideolojisinde, laiklik karşıtı, dinci-faşist bir ordunun temellerini atıyor, hadi hayırlı uğurlu olsun! 

 

SADAT A.Ş. ve Yönetim Kurulu Başkanı ve ASDER( Adaleti Savunanlar Derneği) Onursal Başkanı Emekli Tuğg. Adnan Tanrıverdi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlığına atandı.

SADAT ve Adnan Tanrıverdi AKP’nin gayrı resmi ordusudur. Bünyesinde silahlı yüzlerce emekli subay mevcut. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin; çağdaş, laik, üniter devlet yapısından nefret ederler. 28 Şubat’ta tasfiye edilerek ordudan atıldılar. Şimdi iktidarın tüm gücünü kullanarak, muhteşem bir yetkiyle TSK’nın görev ve sorumluluklarıyla yurt dışında devletlerin silahlı kuvvetlerini eğitmeye başladılar. Kendisi, Osmanlıcılık oynayanlardan ve doğal olarak, Türkçülük ve Cumhuriyet karşıtı bununla birlikte Kürtçülük’e de göz kırparak siyasi fahişeliğe soyunuyor ve şöyle diyor: 

Eyalet sistemi getirilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin taşra teşkilatı ve devletin yönetim şekli tekrar düzenlenmelidir. Bu sistem hem Kürtlerin ve diğer etnik grupların özerklik isteklerini kapsayacak hem de devlete bağlılık ve aidiyet duygusunu artıracak şekilde oluşturulmalıdır. Her bakanlık kendine bağlı en fazla 6 veya 10 birimi layıkıyla sevk ve idare edebilir. 81 vilayet merkezden dirayetle yönetilemez.

Recep Tayyip Erdoğan kendi kişisel ordusunu kuruyor. Erdoğan, Hitler’i taklit ediyor aynı onun gibi davranıyor, umarım sonumuz Almanya gibi olmaz çünkü bizi kurtaracak bir AB yok.
Ayrıca Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu silahlı örgüt SADAT’ı Amerikan Blackwater’a benzetiyorlar. Blackwater da emekli profesyonel askerlerden oluşuyor ama bir farkla Blackwater’ın ideolojik bir altyapısı yok. ABD’nin ulusal projelerini gerçekleştiren kiralık katil çetesidir; Blackwater. Ama SADAT’ın ideolojik alt yapısı var; SADAT’ı kuran emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi dahil, SADAT’ın 5 kişilik yönetim kurulunun tamamı 28 Şubat’ta irticai görüşlere sahip olduğu için emekliye sevk edilmişlerdi. Geçenlerde de Cumhurbaşkanı danışmanı Şeref Malkoç diyor ki, ‘‘silah ruhsatını daha kolay şekilde vereceğiz.’’

Sonuç; SADAT denilen bu gerici ordu yetmez, kendi müridlerimize de silah verelim. Ne olur olmaz bir daha Türk Ordusu 28 Şubat da olduğu gibi üstümüze gelirse, önlemimizi alalım, iktidarımızı bir daha kaybetmeyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=HGF9RQKNtXQ

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*