pkk gerçeği ve kürt sorunu

PKK Gerçeği ve Kürt Sorununun Temeli

Türk Siyaseti Yayınlayan:

PKK, Türkiye Cumhuriyeti’nin kanını emen bir sülüktür ve şimdi hiç olmadığı kadar güçlüdür. Bakmayın siz, algı operasyonu düzenleyen beyaz cam şaklabanlarına, meclise gönderdiğimiz küçük yürekli adamların attıkları havalara. 22 yaşında idealleri olan öğretmen Aybüke Yalçın’ı kürt teröristler şehit etti! AKP’nin şımarttığı PKK, Apo’ya namaz kılıyordu diyen, kürtler de müslüman biz de müslümanız diyen AKP… AKP ne zaman siyasi olarak yara alacağı zaman ona destek olan MHP yüzünden şehit oldu o genç kız, Barzani’nin peşmergelerine sözde kürdistan paçavralarıyla Türkiye üzerinden geçiş iznini meclisten veren MHP! Ya CHP, CHP daha dün PKK’nın yasal kolu olan HDP’yi ziyaret edip iyi dileklerde bulundu hem de bizzat Genelbaşkan Kılıçdaroğlu tarafından. Evet, Türkiye Ankara’ya gönderilen soytarılar yüzünden hemen hemen her gün evlatlarını, canlarını toprağa veriyor, vermeye de devam edecek, milli bir siyasi irade Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetene dek! 

PKK, NATO tarafından, kurulduğu 1978’den beri siyasi ve silahlı olarak desteklenen bir örgüttür. PKK’ya karşı denk bir kuvvetle, gayrı nizami harp ederek karşı konulabileceğini 93 yılından itibaren savunma değil saldırı esaslı operasyonlar yapan Osman Pamukoğlu ile birlikte öğrendik. PKK lideri Öcalan ilk önce Suriye’ye kaçtı, Suriye’ye karşı devletimizin devlet olduğu zamanlarda, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, Suriye hükümetine baskı uygulayarak hatta tehdit ederek, Öcalan’ı Suriye’den kovdurttu. Öcalan daha sonra, Kenya’da Yunanistan Büyükelçiliği’nde yakalandı ve Türkiye’ye getirildi. 1999 yılında PKK kendisini feshetme kararı aldı.

PKK’yı hâlâ ermeni sanmak hayal ürünüdür. PKK kürtçüdür ve kürdistanı kurmak istemektedir bu kürt terörü durdurulmalıdır. Amerika’nın Kuveyt’e girmesi sonrasında Körfez Savaşı sırasında, 1991’de 500 bin kürt Türkiye’ye geldi çoğaldılar, çoğaldılar… Metropollere yerleştirilerek İzmir’den İstanbul’dan vekil çıkardılar. Şu anda meclisimizde en büyük 3. parti konumundalar… Kürtler PKK’yı kullanarak Türkiye’de güçleniyorlar, Kürt sorununun temeli, PKK’nın varlığıdır.

İzmir’de ‘‘Siirtliler Derneği’’ vardır ama Siirt’de İzmirliler Derneği yoktur. Türkiye’de bir kürt istilası vardır. PKK son kürt isyanıdır, Şeyh Sait isyanı ile doğrudan bağlantılıdır aynı şekilde bu isyan da çok sert şekilde bastırılmalıdır. Osmanlı’ya isyan eden ilk azınlıklar arasındadır kürtler. Sırplar ve Yunanlılar ile birlikte 1806’dan itibaren isyanlar başlatmışlardır.

Şu noktadan geri dönüş yoktur. 1806 Babunzade Ahmet Paşa isyanı, kürtlerin Osmanlı’ya karşı ilk isyanıdır. 1000 yıllık kardeşlik bir masaldır. Biz Batı’da Yunan ile savaşırken, askerin ayağında çarık, kıçında don yokken, süvarinın kılıcı yokken, Yunan’ı denize dökmek için uğraşırken, kürtler Güneydoğu’da isyan halindeydi.

PKK’nın Türkçe açılımı Kürdistan İşçi Partisi’dir. İdeolojisi Marksist-Leninisttir terör eylemleri ile anarşi çıkararak devrim yapmayı hedeflerler. Kendilerine biat etmeyen herkesi öldürebilirler ve öldürmüşlerdir. Güneydoğu’da halk ‘‘Çözüm Süreci’’ denen ihanetlerle silsilesiyle PKK’nın kucağına itilmiştir.

Yavuz Sultan Selim zamanında, kürtler Doğu’da Safevilere, Kızılbaş Türkmenlere karşı silahlandırıldı. Daha sonra, II. Abdülhamit, Hamidiye Alayları kurarak, Ruslara karşı kullanmak istedi. Her iki girişim de başarısızlıkla sonuçlandı. Hamidiye Alayları ile için dağıtılan tüfekler, verilen cephaneler, Kurtuluş Savaşı sırasında bize doğru döndü. En aciz halimizde Türklerin Anadolu’da soykırıma uğrayıp Türkistan’a sürgün edilmek istediği zamanda İngilizler tarafından kullanılan kürtler bizi sırtımızdan bıçakladı.

Musul ve Kerkük Sorunu Lozan Antlaşması’ndan sonra Türkiye-İngiltere arasında özel olarak çözülmek için sonraya bırakılmıştı. Mustafa Kemal Paşa, askeri bir harekat düzenleyip Musul ve Kerkük’ü Türk topraklarına katmak istediği zaman, Güneydoğu’da başlayıp aniden bütün Doğu’yu saran Şeyh Said İsyanı başlatıldı. ‘‘Din elden gidiyor..’’ diyerek isyan eden kürtler yüzünden Musul’u almak için gönderilen birliklerimiz geri dönüp, isyanı bastırmak zorunda kaldı. Şeyh Said ve yandaşları yakalanarak idam edildi ancak biz Musul ve Kerkük’den olduk.

Türk Ulusu uyanmadığı sürece, Batı’nın emrindeki Kürtler tarafından koyun gibi boğazlanmaya mahkumdur. Türk Ulusu’nu uyandırmalı ve ona Türkçülük imanını aşılamalıyız!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*