adalet yürüyüşü

Mesele Kılıçdaroğlu Değil

Türk Siyaseti Yayınlayan:

Kardeşim mesele Kılıçdaroğlu değil sen hala anlamadın mı? diye sormak istiyorum sizlere, bu cümle hepinize tanıdık gelmiştir Gezi olaylarından, ‘‘mesele ağaç değil sen hala anlamadın!’’ diyordu Gezi eylemcileri.

Kılıçdaroğlu’nun George Soros‘a ait TESEV’in kurucu üyelerinden olduğu ve bir proje adamı olarak CHP’nin başına getirildiği gün gibi aşikardır. İlk önce eski Genelbaşkan Deniz Baykal’ın görüntüleri kasete çekilir, daha sonra Kılıçdaroğlu milletvekili seçilir hemen akabinde grup başkanvekili olarak atanır. En son hamle ise, AKP’nin en az Erdoğan kadar nefret edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile canlı yayında açık oturuma katılıp onu rezil etmesi olacaktır. AKP muhalifleri için güzel bir çadır tiyatrosu kurulmuştur.
Aynı sırada CHP’nin içinde muhalefet rüzgarları oldukça sert esmektedir. ‘‘Çare Sarıgül’’ sloganı ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni parti hazırlıklarına başlamıştır. Birçok ilde teşkilatlanmalar başlamıştır hatta Ankara’da partinin genel merkez binası bile kiralanmıştır. Ancak Kılıçdaroğlu’nun CHP içerisinde böyle parlaması, Sorosçuların fikrini değiştirir. Yeni bir parti kurup gelişip iktidara yerleşmesini beklemek yerine, mevcut yapıyı ele geçirmek daha kolay olacaktır. Baykal’ın kasedi kamuoyuna servis edilir, genelbaşkanlıktan istifa etmeye zorlanır, yerine kamuoyunda AKP’li Gökçek’e karşı oturum kazanmış, dürüstlük timsali Kılıçdaroğlu genelbaşkanlık koltuğuna geçirilir.

Kendini, II. Abdülhamit gibi despot bir padişaha benzeten, saray yaptıran bir diktatör bozuntusu başımızda iken bize de Jön Türk olmak düşer. Jön Türklüğün ilk hedefi ne olursa olsun istibdat yönetimine son vermektir, o yüzden tüm muhalif cephe Abdülhamit’e karşı birleşir. Enver Paşa, Mustafa Kemal Paşa, Kazım Karabekir Paşa ve Mehmet Akif Ersoy; istibdat yönetimine karşı birleşirler. Saydığım dört kişinin arasında fikir ayrılıkları olmasına rağmen birleştiler, birleşmek zorundaydılar, yoksa ‘‘Yıldız Sarayı’ndaki Baykuş’’ hepsinin kafasını tek tek koparacaktı.

Jön Türk olarak, adalet yürüyüşünü tüm muhalif hareketler gibi sonuna kadar destekledim. Kılıçdaroğlu bir figürdür, bir lider değildir ve olmayacaktır, o yürüyüşte bir ruh vardır, direniş ruhu! Türkiye’yi dinci faşizmden kurtaracak, despotluktan, istibdattan kurtaracak, bu ruhu Türkiye geneline yaymalıyız. Adalet yürüyüşü bize gösterdi ki Türkiye özgürlük ve adalet için savaşmaya hazır.

Kılıçdaroğlu’nu ve Y-CHP’nin mevcut yönetimine %100 karşı olan biri olarak söylüyorum. Mesele Kılıçdaroğlu değil sen hala anlamadın mı?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Türk Siyaseti'den Sonuncu

Talat Paşa

Şark Meselesi ve Ermeniler

Ermeni Tehciri meselesi, bağlamından koparılmış ve bugünün gözü ile yorumlanmıştır. Osmanlı’nın içinde
Çık Yukarı